Články

Objavte naše svetové značky

Naša rodinná firma otvorila Focus Dom Módy ako maloobchodnú jednotku v roku 2002 s viac ako 10-ročnými veľkoobchodnými skúsenosťami. Naším cieľom je čo najviac spríjemniť dámam aj pánom nakupovanie a radosť z obliekania v náročnom prostredí. Od nášho založenia je našou prvoradou úlohou držať krok so zmenami v móde, preto neustále meníme náš výber, aby sme zodpovedali novým potrebám.

Naše kolekcie sme vybrali v mene jedinečnosti. Dnes sa teda môžeme nazvať zástupcami svetových módnych značiek ako španielska Sonia Peňa či nemecký Digel, ktoré sú na nadštandardnom mieste, čo sa svadieb či iných špeciálnych príležitostí týka. Zo sezóny na sezónu čakáme našich milých zákazníkov so starostlivo vybraným, rozmanitým a exkluzívnym sortimentom. Zameriavame sa výlučne na štýlové, kvalitné modely. V našom módnom dome je možné objednať si jednotlivé kúsky (obleky, smoking, dámske spoločenské šaty a pod.) aj na mieru.

Čím sa líšime od iných obchodov s oblečením?

 • Nie je potrebné, aby zákazník hľadal veľkosti, pomôžeme Vám vybrať tú perfektnú.
 • V skúšobnej kabínke nemusíte zadávať 3-4 veľkosti, ak niečo nebude dobré, donesieme Vám správnu veľkosť alebo iný štýl.
 • Na oblečenie, ktoré si u nás kúpite, sa môžete z dlhodobého hľadiska spoľahnúť, nemusíte sa ho zbavovať hneď po druhom praní.
 • Ak nie ste istí, čo je pre Vás to pravé alebo čo by ste si mali obliecť na konkrétnu udalosť, poradíme Vám. 
 • Nemusíte chodiť z obchodu do obchodu a hľadať tú správnu sadu pre Vás, tu Vám ju pomôžeme nájsť.
 • Ponúkame mladistvé, pohodlné riešenia, v ktorých sa budete cítiť príjemne a komfortne.
 • Ak niečo Vám nepristane, nie je Váš štýl, my upozorníme Vás a nájdeme ten správny model.
 • Ak je potrebné Vami vybraný odev upraviť ( napr. skrátiť alebo zúžiť), my zošijeme, ušijeme i na počkanie, prípadne vyrobíme na vopred dohodnutý termín. Vy nemusíte hľadať ani krajčírku, ani krajčíra!
 • Okrem základných kúskov môžete vždy nájsť jeden alebo dva špeciálne extra kúsky, vďaka ktorým bude Váš vzhľad jedinečný a my garantujeme, že sa s ním nebudete stretnúť na ulici.

dommody.sk

Update nie je diéta, ale životný štýl!

Norbert Schobert, známy cvičiteľ aerobiku, fanúšik zdravého stravovania a pozitívneho myslenia je zakladateľom značky Norbi Update, Update1. Na vlastnej koži sa presvedčil, aké je to byť uväznený pod desiatkami nadbytočných kíl. Ako 15. -ročný totiž vážil až 104 kg. S pneumatikami sa však nemienil zmieriť, a tak vlastnými silami, ako aj pevnou voľou porazil obezitu. 

Spôsob stravovania, vďaka ktorému schudlo už viac ako stotisíc ľudí, zdokonaľoval dlhé roky. Za Norbi Update stoja teoretické poznatky, ale aj prax. Norbi strávil stovky hodín v knižnici, informácie získaval aj štúdiom odborných zdrojov na internete, rozhovormi s odborníkmi , a samozrejme všetky získané poznatky odskúšal na sebe. Výsledkom sú zhodené kilogramy, ktoré sú vďaka dodržiavaniu princípov stravovania Norbi Update už len minulosťou. Stravovací systém Norbi Update získal množstvo ocenení a čo je najdôležitejšie, má tisícky fanúšikov, pre ktorých sa stal životným štýlom.

Úspechy:

 • 2002 – získal ministerské vyznamenanie za výsledky v masovom športe.
 • 2005 – dostal Progresívnu cenu odbornej poroty za najlepší obchodný nápad roka.
 • 2006 – získal Progresívnu odbornú cenu roka za spoločenskú zodpovednosť.
 • 2008 – obdržal ocenenie Presenter of the Year
 • 2009 – dostal veľkú cenu zdravia Dr. Natura Global Health World USA, podarilo sa mu urobiť 3 rekordy v cvičení aerobiku (za najväčší počet cvičiacich ľudí), ktoré boli zapísané v Guinnessovej knihe rekordov
 • 2010 – Update sa po klinických testoch zúčastnil na fóre Maďarskej akadémie stravovania
 • 2010 -11 -12 -13 ocenenie v Hungary BRANDS
 • 2012 – obdržal cenu MOMOT za výrobky
 • 2013 – obdržal cenu za životné dielo
 • 2014 – Update bol vyhlásený za Žvotný štýl roka
 • 2016 – obdržal cenu za Popularitu v kategórii 
 • 2016 – obdržal cenu za Predajňa roka – I. miesto v kategórii potravín
 • 2017 – obdržal cenu za Funkčné produkty roka

Spoločnosť združuje viac než 80 franchisových obchodov, prerazila v Maďarsku, na Slovensku, v súčasnosti je už aj v Českej republike, vo Veľkej Británii a v Rakúsku, a plánuje expandovať aj v Nemecku.

update1sk.sk

Originál z prírody!

Len ovocie. Ku plodom prírody fakt niet čo dodať.

V poľnohospodárskom družstve sa desaťročia venujeme pestovaniu ovocia. Na takmer 100 hektároch našich sadov nájdete jablone, marhule, broskyne, vinohrady, slivky ale aj bazu čiernu. Po dlhoročných skúsenostiach s ekologickou a babyfood starostlivosťou o ovocné sady sme sa v roku 2010 rozhodli ako prvý na Slovensku vysadiť, pre zdravie výnimočne prospešný, rakytník rešetliakový. Ekologické, tzv. BIO, ako aj babyfood pestovanie má prísne stanovené pravidlá, ktoré sú kontrolované nielen počas pestovania. Vypestované ovocie, ako aj výrobky z neho vyrobené, sú kontrolnými orgánmi náhodne vyberané a posielané na rozbory. Sme hrdým pestovateľom, spracovateľom ako aj dodávateľom ovocia výrobcom BIO výrobkov a produktov vhodných pre dojčenskú výživu. Naše ovocie sa spracováva okrem Slovenska aj v Čechách, Maďarsku, Rakúsku a Nemecku. Výrobky z neho putujú aj mimo krajiny Európy. Šetrnému spracovaniu ovocia sme sa začali venovať v roku 2015 a tešíme sa na váš záujem.

Rakytník rešetliakový
Rakytník patrí medzi rastliny s najväčšou výživovou a zdraviu prospešnou hodnotou na svete. Je cenným zdrojom približne 200 látok – vitamínov B, C, E, K, provitamínu D, karotenoidov vrátane betakaroténu, 18 aminokyselín, 24 minerálnych solí, poly a mononenasýtených mastných kyselín, trieslovín, omega 3, 6, 7 a 9 mastných kyselín a mnohých ďalších…

Vďaka vysokému obsahu vitamínu C, niekoľko násobne vyššiemu v porovnaní s citrusovými plodmi, je prezývaný tiež citrónovník severu. Traduje sa, že už jedna bobuľa divoko rastúceho rakytníka pokryje odporúčanú dennú dávku vitamínu C. U pestovaných rakytníkov, šľachtených na vysokú úrodu, je tých bobúľ potrebných na pokrytie dennej dávky vitamínu C viac. Pre dospelého 6 až 10 a u detí 3-5. Pri oslabenej imunite a chorobe sa príjem vitamínu C odporúča aj niekoľkonásobne zvýšiť.

A ako chutí rakytník? …Ako rakytník.
Chuť rakytníka je kyslá, výrazne kyslá. Prirodzene obsahuje len cca 5% cukru. Bobule sa skladujú a konzumujú zamrazené, tak sú príjemne kyslo osviežujúce. Rakytníková šťava/džús je príkro kyslá. Preto sa buď zapíja vodou, čajom, iným ovocným džúsom, alebo sa s ovocnými džúsmi rovno mieša. Nájde sa však veľa ľudí, ktorí rakytníkovú šťavu pijú čistú, neriedenú a chutí im. Formu konzumácie ponecháme na vás.

Otázky a odpovede
Koľko rakytníka môžem zjesť/vypiť? Odporúčaná denná dávka vitamínu C je obsiahnutá v 8-10 bobuliach, resp. v 0,5 dcl šťavy. Ak vám rakytník chutí, kľudne môžete užiť viac. Pri oslabenej imunite násobne viac.
Aké je dávkovanie rakytníkového oleja? Čistý rakytníkový olej sa odporúča užiť v prípade liečenia žalúdočných vredov na lačno, 2-3 mocca lyžičky. Na posilnenie imunity a pri liečení ostatných chorôb 2 x mocca lyžička (5-6 kvapiek) oleja denne.
Je rakytník vhodný pre deti? Od koľkých rokov? Áno, rakytník, šťavu aj olej môžu užívať aj deti. Vzhľadom ku kyslosti, zo začiatku resp. pre deti od jedného roku, odporúčame miešať, riediť s ich obľúbeným ovocím, ovocnými kašami, džúsmi. Olej s mliekom resp. rozmiešať v jedle.
Môžu rakytník aj tehotné ženy? Väčšina dostupných zdrojov kategorizuje rakytník ako vysoko jedlé, nejedovaté ovocie. Tak isto aj šťavu, čaje a oleje. Vzhľadom ku vysokému obsahu mnohých látok a špecifickej kyslosti užívajte v nižších množstvách, resp. sa poraďte s vaším lekárom alebo lekárnikom. Hlavne v prípade, že beriete lieky, ktoré môžu reagovať s kyslím ovocím.
Môže mi rakytník ublížiť? Nie. V normálne konzumovanom množstve vám rakytník nemôže ublížiť. Nadmerná konzumácia akéhokoľvek jedla, či nápoja vám môže ublížiť – žalúdočné problémy, hnačka, vracanie.
Zhrnutie: Rakytník je svojím zložením jedinečné ovocie. Takými sú aj čučoriedky, šípky, černice, jablká, plody bazy čiernej, arónia, ríbezle, … a mnohé iné ovocie ale aj zelenina, ktoré rástli prirodzeným spôsobom, v pôde a dozreli na stromoch/kríkoch/v zemi. Prijem vitamínov z ovocia a zeleniny je pre človeka tým najprirodzenejším spôsobom, ako posilniť imunitu, zdravie a celkovú kondíciu organizmu. Pestro a striedmo.

www.zlatyrakytnik.sk

Ozajstný gurmánsky zážitok

Nachádzame sa v malebnom prostredí v nedotknutej prírode na Žitnom ostrove v katastrálnej oblasti Čierna Voda.

REŠTAURÁCIA
Vám ponúka ozajstný gurmánsky zážitok. Vychutnajte si špeciality nášho šéfkuchára, tradičné domáce koláče, ale aj vinárske lahôdky od regionálnych vinárov. Kapacita reštaurácie je 80 miest, salónik s kapacitou 30 miest. V prípade potreby vieme zabezpečiť v salóniku tzv. „kinosedenie“ s kapacitou 50 miest, vhodné na školenia, prezentácie a pod. akcie. K dispozícii sú aj 2 vonkajšie terasy s kapacitou 60 miest. Romantickú večeru pod hviezdami si môžete dopriať na móle. 

UBYTOVANIE
Ponúkame Vám odpočinok v našom areáli Lake Side Residence, kde si môžete vybrať ubytovanie (pre max. 35 osôb):

 • v apartmánoch alebo 
 • v chatkách.

WELLNESS
Doprajte si zaslúžený relax v oddychovej zóne s fínskou a parnou saunou, a oddych vo vírivke s výhľadom na jazero alebo v súkromí s romantickým osvetlením.

EVENTY
Náš areál je vhodným výberom aj pre usporadúvanie: svadieb, rôznych osláv, firemných, spoločenských aj rodinných akcií, v súkromí, ďaleko od mestského ruchu. Sme pripravení poskytnúť Vám kompletný servis. Pripravíme Vám program podľa Vašich predstáv:

 • grilovanie
 • opekanie
 • varenie guláša
 • let balónom
 • jazda na koni a koči
 • ohňová show
 • tanečná show
 • športové hry
 • vodné športy
 • a rôzne iné podľa dohody.

CATERING
Zabezpečíme, aby Vaša akcia/oslava bola výnimočná a zapamätateľná. Jedlá sú vyrobené z kvalitných a čerstvých surovín, privezené až k Vám. Radi pripravíme cenovú ponuku aj na Vašu akciu.

Pre všetkých návštevníkov poskytujeme bezplatné parkovanie priamo v areáli.

Tešíme sa na Vašu návštevu.

www.lake-side.sk