Klimatizáciu si namontujte sami a zadarmo

Novinky

Klimatizáciu si namontujte sami a zadarmo

Montáž klimatizácie stojí momentálne niečo cez 200 eur. Nie je to vôbec prehnaná cena – firma k vám musí poslať pracovníkov na aute so špeciálnymi nástrojmi, každý má svoj plat, firma svoju maržu, pripočítajte si denné náklady a ešte fakt, že polovicu zo všetkého si vezme štát. Nečudo, že sa taká inštalácia ľahko predraží. A fakt je, že väčšina klimatizácií na trhu vyžaduje odbornú alebo priamo servisnú inštaláciu – inak by ste mohli prísť o záruku.

Na všetko toto môžete zabudnúť a kúpiť si zázrak s názvom samoinštalačná klimatizácia. O čo ide? Jednoducho o klimatizáciu, ktorú si dokážete namontovať doma aj sami. Pravda, potrebujete istú zručnosť domáceho majstra, pretože k slovu príde aj vyvŕtanie niekoľkých dier, no v zásade ide o ľahkú montáž, porovnateľnú napríklad s osadením lampy (aj keď lampa nemá vnútornú a vonkajšiu jednotku, ani odvádzajúce potrubie). Skrátka niečo pre milovníkov systému „urob si sám“ alebo po anglicky „do it yourself“.

Samoinštalačné klimatizácie sú niečo medzi klasickými a mobilnými klimatizáciami. Ich výkon sa rôzni, ale v podmienkach nášho leta by mal byť dostačujúci. Na zváženie je však horšia opraviteľnosť a servis takejto klimatizácie. Ide o prístroj určený na príležitostné používanie, ak chcete, aby vám klíma bežala nonstop, tak siahnite radšej po klasickom mohutnom výkone. Samoinštalačné klimatizácie väčšinou totiž nemajú servisný ventil. Nuž a mávajú aj kratšie potrubie – už z toho vidno, že sú určené najmä do menších domácností a kancelárií. Ak viete dobre po angicky, vcelku šikovný návod na montáž nájdete na wikihow.com.

 

Ich hlavná výhoda je ale na druhej strane v cene. Aj výrobok aj montáž sú veľmi lacné – takže po nich siahnu všetci tí, čo majú hlboko do vrecka. Na druhú stranu aj tieto „low-budget“ spotrebiče majú prídavné funkcie ako ochrana proti mrázu vonkajšej jednotky, turborežim, bezpečnostný režim a tak ďalej. Z toho pohľadu sú to plnohodnotné klimatizácie a rozhodne majú svoje miesto na trhu.

júl 2021
Po Ut St Št Pi So Ne
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031